Диви денови и ноќи во Рим: Гучи колекција пролет/лето 2017

Италијанската луксузна модна марка Гучи зачекори во дивата страна на животот промовирајќи ја новата кампања за колекцијата пролет/лето 2017. Кампањата е снимена во Рим, Италија, а во неа позираат „група артисти и колоритни карактери“.

Фотографирани од Глен Лакфорд, на моделите друштво им прават тигри и лавови.

Колекцијата содржи живописни модни парчиња со нагласени принтови од животинското царство, а акцентот е ставен и на кежуал маичките и сјајно-црвени модни додатоци.

g1

g2

g3

g4

g5

g6

g7

g8

g10

g9

x

Check Also

Хороскоп за јули 2020 година: Сатурн се враќа во Јарец, добри вести за сите земјени знаци!

Во јули планетата Сатурн ќе го напушти знакот на Водолија за да ...