Џастин Тимберлејк: Следниот чекор? Од глума до мода.

Списанието Њујорк Тајмс Стајл носи фотосесија и насловна страница со Џастин Тимберлејк кој за овој моден повод застана пред објективот на Хеди Слимен.

џастин 1

Неговите фанови го дочекаа новиот албум кој е конечно снимен после долги седум години. Но, интересот на Џастин Тимберлејк се повеќе варира меѓу глумата и модата. Критичарите го поддржуваат, сметајќи дека за него и тоа како има место во филмскиот свет.

џастин 3

А Тимберлејк, освен модниот предизвик со кој сакаше да покаже дека е веќе зрела личност, има уште два актуелни поводи за да се појави на насловната страница: новиот албум The 20/20 Experience и премиерата на филмот Runner Runner во кој ја толкува главната улога заедно со Бен Афлек.

џастин 4

џастин 5

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...