Дневен хороскоп (вторник): Топ знак на денот – Стрелците

Вторникот ќе им се насмевне на Стрелците и на Вагите, а од овој ден па натаму ќе почнат и Рибите се почесто да се насмевнуваат. Големо „чистење“ ќе направат Водолиите, Јарците конечно одлуките ќе ги извадат „на маса“, додека Близнаците ќе расчистуваат со минатото.

Прочитајте што ви подготвуваат ѕвездите денес, 20.02.2018.

Овен: На љубовен план денес треба да почнете да делувате или барем да зборувате со партнерот за проектите предвидени за пролет, кога ќе ви се случи нешто убаво. За осамените – интресни средби. На работа чувствувате исцрпеност која се зголемува, па подобро е да бидете посмирени и пофлексибилни. Месечината ви го чува здравјето и ви дава енергија.

Бик: На љубовен план денес поволната Венера во голема мера ќе помогне да ги заштити односите, а страстите се фаворизирани. Ќе ве притиска свесното чувство за промени. Финансиите пак, држете ги под контрола. На работното место постојат некои проблеми од економска природа кои треба да се надминат, но и на ова поле ви требаат промени, кои може да ги очекувате наскоро. Ќе имате сила да го поминете поволно денот.

Близнаци: Во љубовта чувствувате дека нешто „не оди“, мора да обрнете внимание на некои ситуации кои создадоа проблеми уште во минатото. Некое незадоволство ве поттикнува на неодговорност, но исто така е веројатно дека ќе го почувствувате незадоволството на оние околу вас. Во работата- можност за оние кои бараат нешто ново, на почетокот ќе имате некои проблеми, но потоа тие ќе се решат. Здравје – опоравување.

Рак: Љубов –  денеска ѕвездите ќе ви овозможат да воспоставите нови односи со нови луѓе. Мрзеливоста ве тера да ги одложите промените што ви се потребни. Искористете ја поддршката од Јупитер и Венера, кои се во хармоничен аспект и ви даваат доверба Во работата не ги потценувајте пристигнатите предлози, зашто во првите денови од март ќе треба да преземете одлуки. Внимавајте на грипот и настинките.

Лав: Љубовните приказни кои се родени само пред неколку дена мора да се држат под контрола, уште се кревки за да се наречат врски. И врските кои започнале од почетокот на годината, па наваму, сеуште не претставуваат ништо важно и ставени се на тест. Всушност, денес на сите полиња ќе чувствувате како да се тестира вашето трпение преку серија на настани. На работа – нешто почнува да се менува, но многу бавно. Здравјето продолжува да „работи“ за вас.
Девица: За оние кои се во брак – турбулентен ден и конфронтации, затоа обидете се да бидете умерени и свесни за зборовите. Осамените пак, ако бараат сродна личност, веројатно ќе ја најдат или препознаат во стар пријател. Ве потсетуваме дека 2018 година ќе биде важна година за вас. Во работата, обрнете внимание на предлозите што доаѓаат, не оставајте ништо нерешено. Внимание на здравјето.
Вага: Во љубовта, ако имало проблеми во минатото, сега заборавате што се случило. Важни контакти ве очекуваат на средината на денот. Дојде време да се освестите и да не ги сфаќате работите пресериозно и лично. На работното место, со ваква поставеност на Сатурн, подобро е да преземате мали чекори, а не нешто ризично. Здравјето „држете“ го под контрола.
Шкорпија: На љубовен план ќе имате важни моменти протежирани од Венера и Меркур во поволен аспект со Сонцето. До средината на март ќе дојде нешто многу убаво. Економскиот аспект сеуште ве загрижува, па добро е да внимавате на трошоците. Работниот ден ќе биде корисен за оние кои имаат сопствен бизнис или за оние кои сакаат нешто ново за во иднина. Здравјето е подобрено.

Стрелец: Ако имате за нешто да разговарате со партнерот, направете го тоа до 22-ри февруари, уште подобро да го направите разговорот денес. На осамените некоја позитивна личност ќе им го одвлече вниманието од реалноста. На работното место ќе се соочувате со одложувања на работите, внимавајте – февруари не е идеален месец за инвестирање и воопшто за финансии. Сепак, благодарение на Марс, не можете да кажете дека не сте ефикасни на работа или дека не можете да ги афирмирате вашите идеи. Здравје – позитивно.

Јарец: Вашата самодоверба е разнишана. Некој или нешто ќе успее да ве турне во криза, а аспектите на Сатурн и Плутон прават да се чувствувате загрозени. Сепак, благодарение на поволното влијание на Месечината конечно некои одлуки ќе ги извадите на виделина. На работното место, оние кои чекаат вести, денес имаат голема можност да ги чујат. Здравје – внимавајте на вознемиреноста.

Водолија: На љубовно поле ќе се соочите со мали конфликти, иако ѕвездите се на ваша страна, работите ќе бидат подобри од следниот месец. На работното место треба да направите важни избори, да расчистите со дволичните и да ги задржите до вас само оние кои ве разбираат. Опкружени со многу пријатели и нови идеи, можеби сте презеле премногу проекти во исто време. Денес и со нив ќе треба да расчистите, односно да ги разретчите. Здравје – внимание на стресот.

Риби: Со доаѓањето на некои добри вести, ќе добиете наплив од емоции кои ќе ве поттикнат да почнете да сонувате за нова страст или нова работна авантура. Венера и Меркур ви овозможуваат да добиете многу повеќе отколку што добивавте во последните неколку дена. Добри вести ве очекуваат и на работен план, а секако дека ќе ги чуете до крајот на месецов. Здравје – контролирајте ја нервозата.

 

x

Check Also

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и Huawei VIP Service

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот ...