Дочек на Нова година со Роберто Кавали

Предновогодишно отворање: Кавали ресторан во Мајами

Ring in 2014 with style at the Cavalli Miami Restaurant & Lounge

Мајами од вчера има нов центар за собирање. На самата плажа Саут Бич, креаторот Роберто Кавали го отвори својот Кавали ресторан.

Ring in 2014 with style at the Cavalli Miami Restaurant & Lounge

Дизајнерот најави дека ќе се држи до традицијата на неговите ресторани, особено до тосканската кујна. Во ресторанот ќе се служат и врвни италијански вина, а акцентот ќе се стави на вината од неговата лозница во Фиренца.

Дизајнот е исто така во стилот на Кавали, со животински принтови.

Дочекот на Нова година чини 200 долари по лице за три менија и 300 долари за пет дегустации на специјалитети. Вип-масите можат да се откупат за максимум од 8 до 10 луѓе и чинат 10.000 долари.

Новогодишната забава започнува во 23 часот а ќе трае до зори.

На новогодишната забава во својот нов ресторан ќе присуствува и самиот Кавали.

 

x

Check Also

Златни можности со златна картичка на Халкбанк

Поседувањето и користењето кредитна картичка е огромна предност која со себе носи ...