Dolce & Gabbana воведуваат XXL броеви во колекциите

Италијанската луксузна модна марка Долче и Габана наскоро ќе продаваат линија на облека со XXL конфекциски броеви. До сега, конфекциските броеви се движеа до максималната големина 48, а од сега, модните парчиња ќе бидат достапни до број 54.

Според дизајнерите, Доменико Долче и Стефано Габана, женската сензуалност треба да се почитува ое сите форми и изрази, а убавината не е до големината, туку до состојбата на умот.

-Перцепцијата на светот и храброста ја прават женската убавина, рекоа од Долче и Габана.

 

x

Check Also

Енио Мориконе напишал проштално писмо: „На мојата сопруга Марија најболно збогум“

„Не сакам да ве вознемирувам“. Во тивок стил кој што го карактеризираше ...