Домашните третмани за нега на Прајанка Чопра

Глумицата Прајанка Чопра, меѓу другото, е многу популарна благодарение на нејзиниот добро негуван изглед. Во само-грижата, сепак, објаснува таа, вистинскиот момент е кожата и косата да заблескаат. Како?

На пример, навечер, таа нанесува маска на лице која ја држи 20 минути, од марката Obagi (кремата Hydrate Luxe).

Двапати месечно прави третман на скалпот со традиционален индиски домашен рецепт заснован на кокосово масло и капка рицинусово масло. Со истата смеса го мачка и телото, на тој начин што ја трие убаво на кожата, а потоа смесата ја остранува со сунѓер за туширање, под туш.

View this post on Instagram

#GoldenGlobes2020 💗 @nickjonas

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on

 

x

Check Also

Сите ги чуваат овие пет работи во купатилото, а не би требало…

На некои производи воопшто не им е местото во купатило. Еве на ...