Доследни на елеганцијата: Женска колекција на BOSS за пролет/лето 2021

Новиот тренди водич на Бос за сезоната пролет/лето 2021 прикажува елегантни стилови.

Во кампањата учествуваат водечките модели Адут Акеч, Мона Тугард и Берит Хајтман, а зад фотообјективот е Дејвид Симс кој ги доловува девојките со целата елеганција.

За жените, дизајнерите на BOSS препорачуваат долги палта, шик одела и женствени фустани.

„Со смели чекори одиме напред во новата сезона: нашата најнова кампања носи нов поглед, во кој доминираат опуштени силуети, лелеави ткаенини и неочекувани детали“, велат од Бос.

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...