Дознајте ги возбудливите места за секс на екс

Фантастичен сексуален живот подразбира истражување на нови места за секс. Дефинитивно, сé што е надвор од спалната е возбудливо за двајцата и ве внесува во една нова димензија на различни секс пози. Подготвени ли сте за нова авантура со партнерот?! За да се подготвите, потребна ви е силна желба и Durex кондомите без латекс Invisible, како и лубрикантот Perfect Glide.

durex1

Во бањата

Во бањата слободно можете да се навалите на вашиот партнер наредниот пат кога ќе добиете нагон. Од ивицата на лавабото до работ на кадата и секаде каде што ќе ви текне. Тушот исто така овозможува едно сензуално сексуално искуство. Водата што тече по вашите тела, пареата која ќе биде околу вас како и останати делови од бањата на кои можете да се држите ги задоволува сите особено оние кои уживаат во сексот стоејќи. Највозбудливо е да имате секс додека вашата машина за перење на облека работи и е на центрифуга а вие сте на неа и партнерот ве работи.

Во кујна

Секс на кујнската работна површина можете да видите во повеќе филмови, па зошто да не го пробате и вие тоа? Можете да одберете позиција во која таа ќе биде потпрена на работ од масата додека тој стои пред неа, или доколку масата е доволно цврста, можете и двајцата да се качите на неа за малку мисионерска акција.

Во автомобил

Наредниот пат кога вие и вашиот партнер патувате некаде, навратете се на времето кога бевте тинејџери и застанете на некое мирно место покрај патот. Повлечете го возачкото седиште на назад и качете му се на вашиот партнер за малку “седечки” секс или двајцата префрлете се на задните седишта на кои ќе можете да уживате во “кучешка“ различни пози. Тука можете да го искористите Durex Invisible кондомот што го чувате во вашиот автомобил.

Во лифт

Најдоброто место за секс „на брзинка“ и тоа стварно на екс! Најдобри лифтови за вакво уживање се оние на катните гаражи, а најдобро време е рано наутро или доцна навечер, кога нема толку луѓе. Стиснете го копчето за итно застанување кога лифтот ќе биде помеѓу катови, за да добиете на време, пред лифтот сам да се придвижи, или пред да дојдат пожарникарите да ве спасуваат. Ова возбудливо искуство претставува уште една причина зошто секогаш треба да имате Durex кондом со вас, а одличен во оваа прилика е Real Feel.

Во шатор

Кампувањето е специфична работа, или го сакате или не го сакате од дното на душата. Како и да е, има еден начин да го направите целото искуство многу поинтересно. Гушнете се со вашиот партнер во една вреќа и бидете интимни додека сте опкружени со звуците на природата. Дивејте заедно со природата!

durex2

Во вода

Најдоброто нешто за сексот во вода е тоа што можете да имате сосема поинакво искуство. Повлечете го бикинито на страна и забавата може да започне. Но бидете внимателни да нема луѓе околу вас. Потоа може да продолжите да имате секс на карпите и да уживате во убавата глетка.

На брод

Тишината на водите и движењето на брановите може да претставува голем сензуален стимул, па затоа наредниот пат кога ќе се качите на брод, качете се и на вашиот партнер исто така! Без оглед на тоа дали сте на фери брод, приватна јахта или чамец, ова искуство сигурно ќе ве возбуди и ќе го памтите до крајот на животот.

Во шума

Претворете ја планинската прошетка во планинска секс партија. Одберете некое мето со многу дрва и зеленило, каде би можеле и двајцата да се соблечете и да уживате во вашите голи тела во самата природа. И не заборавајте, секогаш имајте со вас Durex кондом за максимална заштита и уживање.

 

Епа секс забавата може да започне!

x

Check Also

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Зимско национално првенство во мали базени се одржа во Спортскиот Центар Борис Трајковски во ...