Дуа Липа е лице во новата кампања на Pepe Jeans

Пејачката Дуа Липа е ѕвезда во кампањата за колекцијата есен/зима 2019 на Pepe Jeans. Колекцијата е настаната од соработката на Липа со модната марка и насловена е Dua Lipa x Pepe Jeans. 
Фотографиите и видеото се снимени во британски ноќен клуб, а зад нив се потшишуваат Inez & Vinoodh. Колекцијата е дизајнирана во „парти“ стил, а содржи фустанчиња, чипкасти боди и модни парчиња од тексас. 

x

Check Also

Сестричките Кардашијан и Џенер се расоблекоа за новиот бренд на Ким (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кога популарните девојки од семејствата Кардашијан и Џенер ќе се обединат со ...