Две титули за убавиците од Модно студио Црнокрак во Бејрут на Мис на Европа 2020

Вчеравечер во Бејрут, Либан, се одржа изборот за Мис на Европа 2020.

На изборот за убавина Мис Европа, победи убавицата од Франција, титулата Прва придружничка ја освои Литванија, а Втора придружничка е девојката од Украина.
– Нашата претставничка, Ангела Јакимовска од Скопје направи убав успех влегувајќи во Топ 10 убавици, а дополнително освои и лента и круна за најубаво тело – Miss Best Body.
Таа на изборот настапи преку Модното студио Црнокрак, кое ја поседува лиценцата за нашата држава за овој престижен интернационален избор за убавина, изјави Мики Црнокрак од „лице место“.
Мики Црнокрак беше и член на жири комисијата.
Уште една девојка од Модното студио Црнокрак успеа да освои титула и тоа Трета придружничка. Станува збор за 19- годишната Црногорка Лара Стешевиќ, која ја претставуваше својата држава.
– Сите европски убавици престојуваа две недели во хотелот Ривиера на самиот брег на Средоземното море во Бејрут, Либан. Финалето се одржа во „Casino Du Liban“, за жал без публика, поради истите мерки кои и тука, во Либан, се преземаат како превенција од коронавирусот, додаде Црнокрак.
x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...