Џенифер Лоренс во есенската кампања на Диор

Американската глумица Џенифер Лоренс позира со чантите Диорама и Диоревер за есенската кампања на Диор.

j3

Соработката на Лоренс и Диор трае повеќе години, откако за првпат беше прогласена за амбасадор на оваа модна марка во 2013 година.

За фотографиите во кампањата беше ангажиран врвниот фотограф Патрик Демершелиер, а есенската колекција ќе биде во продажба од 5-ти септември.

j2

j1

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...