Џенифер Лоренс во празнични модни парчиња од колекциите на светските дизајнери

Декемвриската насловна страница на списанието „Венити фер“ го краси Џенифер Лоренс, а едиторијалот е посветен на разговор со неа, придружен од фотосесија на која таа позира во модни парчиња од актуелните колекции за зима на познатите модни марки.

glavmna

Во разговорот, Џенифер зборува дека се плаши од своите фанови. „Можеби мислат дека ме познаваат, но кога ќе се доближат до мене и гледаат во мене како на тотален странец, тоа мене ме плаши“, објаснува таа и додава – „научив да станам заштитник на својот простор. Ми требаше долго време за тоа. Но, ако вечерам во ресторан и ако некој ми се приближи со блицот од мобилниот телефон, станувам груба кон таа личност. Приватноста е целодневна работа и јас напорно работам на тоа“.

Во продолжение, погледнете некои од модните парчиња од лускузните модни марки во кои позира Џенифер Лоренс за „Венити фер“.

фустан од Диор

фустан од Диор

Валентино

Валентино

Алберта Ферети

Алберта Ферети

Диор

Диор

Армани

Армани

фустан диор, крзно од Франческо Скоњамиљо

фустан диор, крзно од Франческо Скоњамиљо

мантил од диор

мантил од диор

палто од Жан Пол Готје

палто од Жан Пол Готје

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...