Џиџи Хадид како Мерилин Монро во новата капања на Макс Мара

Таа е една од поновите модели, но нејзината ѕвезда брзо се издигна високо на небото.

gi1

Џиџи Хадид е новото лице на Макс Мара, а ова е нејзина прва посериозна улога во една модна кампања.

Откако минатиот февруари ја доби главната улога на модната писта на Макс Мара на ревијата во Милано, 20-годишната убавица сега е главно лице во кампањата на Макс Мара за сеозната есен/зима 2015.

Кампањата не навраќа на стариот холивудски стил во времето кога сите беа вљубени во Мерилин Монро.

Судејќи според првите фотографии од кампањата кои веќе се појавија на Интернет, слатката Хадид е вистинскиот избор на луксузната модна марка кога се во прашања освојувањата на симпатиите и вниманието.

gi2

 

x

Check Also

Улична мода од Модната недела во Токио (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За време на Модната недела во Токио, уличниот стил никогаш не разочарува! ...