Маноло Бланик

Тексас чевли: Нема да ги избегнете ова пролет

Чевли инспириарни од џинсот се најдоа во излозите на славните дизајнерски имиња, од Маноло Бланик па до Прада.

Маноло Бланик

Маноло Бланик

Лесни за комбинирање, и со фармерки  и со пролетни фустанчиња, чевлите од тексас материјал се апсолутен тренд за овие пролет/лето.

Доминираат во пролетните колекции на Маноло Баник, Кристијан Лубутен, Џанвито Роси, Аквацура, Фенди и Џими Чу.

Еве некои од нашите фаворити.

 

x

Check Also

Подготвувате вечера за Valentine’s Day или Св. Трифун? Имаме идеи како да ја уредите масата со стил!

Подготвувате вкусна вечера за утрешната прослава за Valentine’s Day? Или повеќе преферирате ...