Ѕвездите во пешкири пред објективот на Марио Тестино

„Серија пешкири“ е новата фотографска збирка на Марио Тестино во која познатите се претставени на начин на кој не сме ги виделе. Без шминка, фризура и облека. Завиткани во крпи.

Кејт Мос

Кејт Мос

Провокативната и секси Инстаграм колекција на Марио Тестино почнува уште во 2013 година кога Тестино ја фотографирал Кејт Мос во пешкир, веднаш после туширање меѓу две снимања.

„ Таа беше во наметка и со крпа на главата, а јас одлучив да го фатам тој момент и да го постирам на Инстаграм“, објаснува Тестино за Вог.

Оттогаш тој фотографирал повеќе модели во слична атмосфера, започнувајќи ја серијата пешкири.

Серијата содржи 65 фотографии, а ова се само некои од нив.

Кендал Џенер

Кендал Џенер

Наоми

Наоми

Кира Најтли

Кира Најтли

Џоан Смолс

Џоан Смолс

Жизел

Жизел

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...