Еден фустан, а две ѕвезди

Не е првпат креација на „Балмен“ да видиме како ја носат неколку ѕвезди, но Ким Кардашијан и Кендал Џенер овој фустан го облекоа во иста ноќ.

yve1

Плишаниот фустан на Балмен, Кардашијан го облече на ревијата на Балмен, само неколку часа пред да се појави Кендал во истиот фустан на хуманитарната забава организирана од Балмен.

yzve2

Оттука и неколку прашања, дали станува збор за истиот фустан што едната на другата си го позајмиле, кому подобро стои, и како Канје Вест дозволил на сопругата да направи ваква модна грешка.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...