Едиторијал ‘East End Girls’ од Mango ни сугерира како да се дотераме за зима 2019

За новиот едиторијал на шпанската модна марка Манго, насловен ‘East End Girls’, позира топ моделот Биргит Кос.

Манго ни носи извонредни совети како трендовски да се дотераме за студените денови и вечери.

Фотосесијата ја потпишува младиот фотограф во подем Федерико Сорентино, инаку победник на натрпеварот организиран од Манго –  New Voices.

x

Check Also

Колоритност и шик модели во есенската колекција на ORIGINAL MARINES

Децата сакаат да играат со својот стил и честопати мешаат различни стилови. Но, ...