Една поинаква, весела, пролетна колекција од New Yorker

Пријатно изненадување ни доаѓа од популарната германска модна марка New Yorker, која до сега, ни беше позната по интересните но главно еднобојни модели. Овојпат изненадувањето е во живите нијанси, меѓу кои доминираат жолтата, портокаловата и црвената, и шарените принтови.

 

Акценот во пролетната колекција е на плисираните здолништа, модните парчиња со „анимал“ принт, елегантните мантили и низбежните „бајкерски“ јакнички.

 

Наш фаворит е жолтиот елегантен костум од панталони и кошула кој со задоволство би го носеле и на работното место.

Проверете што ни носи Њујоркер во фотогалеријата.

x

Check Also

Пристигна колекцијата есен/зима: Луис & Кларк во новата кампања за мултибрендот FASHION&FRIENDS

Момче скриено позади маската на срамежлив новинар и бестрашната репортерка се главните ...