Едно парео, а седум различни начини како да го носите на плажа

Дизајнерите секое лето се поголемо внимание им даваат на модните комбинации за плажа, а особено на деталите. Еден од главните модни детали, веќе неколку летни сезони, е пареото кое совршено се вклопува со костимите за капење.

Практично е, и може да се носи на повеќе различни начини. Во тоа е и неговата предност – ви нуди можност да бидете креативни и многу женствени.

Од пареото може да се направи сукња, фустан, туника или само топ, а секогаш ќе изгледате поинаку и атрактивно.

Еве 7 идеи како да го носите пареото на плажа.

x

Check Also

Неделен хороскоп (1ви до 7ми јуни): Топ знаци на неделата – Бик, Вага и Шкорпија

Оваа недела, во знакот на Стрелец, ќе заблеска прекрасна полна месечина, подготвена ...