Едноставна напивка која го прочистува организмот и ги топи килограмите

Се подготвува брзо и лесно, а оваа напивка служи за детоксикација на организмот и за подготвување на телото за диета.

Состојки – 300 мл вода (на собна температура), половина исцеден лимон и 1 см корен од ѓумбир.

Подготовка

Исцедениот лимон и ситно изренданиот ѓумбир ставете ги во чаша со млака вода. Оставете да отстојат половина час. По желба може да засладите со малку мед и да додадете неколку листови нане.

x

Check Also

Внимавајте со диетите: Метаболизмот е побавен со секој загубен килограм!

Најтешко слабеат оние кои сакаат да „симнат“ малку килограми, поточно 2 – ...