Ексклузивно од Кина со Емилија Розман: Многу е напорно, но достојно ја претставувам Македонија! (ФОТО)

На годинешното издание на Мис модел на светот (Miss мodel of the world), еден од најпознатите светски избори за убавина, учествува нашата манекенка Емилија Розман која веќе од 2-ри ноември престојува во Кина.

emilija 5

„Многу е напорно, цели денови поминуваме во проби, фотосесии и настапи, но многу сум задоволна. На настанот има 61 учеснички од целиот свет. И покрај тоа што е напорно е навистина и забавно и интересно да се видат толку различни култури на едно место. Покрај другото се подготвувам за Мис Талент, на тоа шоу ќе се претставам со една песна“, ни рече нашата убавица. 

emilija 7

emilija 4

emilija 3 Инаку, изборот за убавина се одржува во Шенџен, Кина, од 2-ри до 25-ти ноември.

emilija 2

emilija 1 Лиценцата за овој избор ја поседува националниот директор Роберт Граматиков.

emilija 8

x

Check Also

Македонската убавица Елена Анѓеловска – втора на Мис Глоуб

Македонската мисица Елена Анѓеловска беше избрана за втора придружничка на изборот „Мис ...