Екстравагантни моменти на Бијонсе и Долче и Габана во новиот албум

За стилот во новиот албум пејачката се повика на модната двојка Долче и Габана, а видеото за Хевен е кулминација на екстравагантноста која ја покажа.

bijonse 21

Нејзиниот нов албум се продаде во 828.773 копии ширум светот во првите три дена, далеку повеќе од музичкот албум Артпоп на Лејди Гага. Довербата за облеката во новиот албум Хаунтед кој содржи 17 видеа, Бијонсе во најголема мера ја довери на Долче и Габана.

Еве ги најубавите модни моменти од нивната соработка на албумот.

bijonse 20

bijonse 19

bijonse 18

bijonse 17

bijonse 16

bijonse 15

bijonse 14

bijonse 13

bijonse 12

bijonse 11

bijonse 10

bijonse 6

bijonse 7

bijonse 9

bijonse 8

bijonse 5

bijonse 4

bijonse 3

bijonse 2

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...