Екстремен раскош: половина милион долари за свадбен фустан

Странските медиуми известуваат колку чинела свадата на Ким Кардашијан и Кени Вест.

kim123123

Венчалниот фустан на Ким, од марката Живанши, чинел дури половина милион долари. Вкупниот износ пак на целата свадбена церемонија изнесувал вртоглави 12 милиони долари.

Во цената на екстремно раскошната свадба влегуваат и хотелите, приватните авиони и гламурната локација – замокот Белведере во близина на Фиренца.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...