zara

Елегантни фустани за работното место или за „парти“ од популарните „хај стрит“ модни марки

И во есенските денови продолжуваме да носиме фустани! Есенските колекции нудат преубави макси модели со олги ракави кои се идеални и за деловна атмосфера, но има и свечени моделчиња без ракви – за вечерни дотерувања. Секако, доколку истите ги искомбинираме со сако, може да ги носиме и на работното место.

massimo dutti

Во сезоната на постудени денови, предност имаат фустаните со животински принт, како и фустаните во преубави сини нијанси. Раскошни чипкасти детаљи гледаме на некои од фустаните од Манго, додека примамливи и секси се моделите од сатен и свила со асиметрични кроеви.

mango

massimo dutti

Па, доколку сте во потрага по есенски фустан, повелете инспирација.

x

Check Also

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на ...