Елегантни модни парчиња од Massimo Dutti за пред-пролетната сезона

Модната марка Massimo Dutti ја надополни својата колекција со модни парчиња соодветни за предоната сезона – од студени во потопли денови.

Доминираат неутралните нијанси, беж бојата и кафената, како и сите тонови од овие две бои, лесни за комбинирање со останатиот дел од гардеробата.

Од обувките, тука се кратките кафени чизмички со стабилна потпетица, одлични и за деловна атмосфера. Акцентот е на волната, топла и пријатна за носење. Од палта до костуми (здолниште и блуза) па се до џемпери и елегантни кардигани, погледнете дел од понудата на Масимо Дути.

x

Check Also

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на ...