Елена Стефановска: Последните пари ги давам за парче облека!

Сакам да изгледам убаво, модерно и секси, поразлично од другите…elena 2

Ги сакам дизајнерските парчиња, особено ја ценам работата на Ненад Секирарски, кој се грижи за мојот изглед во емисијата Живот со стил.

elana 1

Последните пари ги давам за парче облека, а ако купувам нешто од некоја скапа марка гледам тоа да биде нешто што ќе го носам со години.

elena 7

Го обожавам шопингот во Лондон, имам многу гардероба од таму. Пролетта ја сакам зашто до израз доаѓаат разните комбинации од бои кои ги правам, луѓето ме препознаваат по мојот весел и колоритен стил.

elena 4

Колекционер  сум на чевли со високи потпетици. Ама за добар дневен стил ја вклулувам мојата фантазија и мешавина на уметност и игра.

elena 3

Страст ми е грижата за телото. Патувањата, исто така. Ама и позната сум како добра домаќинка во кујната. Готвам речиси се, а специјалитети се пројата, мусаката, спанаќот и тавче гравче.

moite omileni prafemi (1)
Страст ми се парфемите и шминките. Препознатлива сум по мирисот „Уан„ од Долче и Габана.
Моите пријатели понекогаш забележуваат дека ставам многу свои фотографии на Фејсбук, но за тоа е сепак виновна е само мојата страст кон фотографирањето.

x

Check Also

Тага во модниот свет: дизајнерот Кензо Такада почина од коронавирус, ќе го паметиме по моќта на цветниот принт

Јапонскиот дизајнер Кензо Такада почина на 81-годишна возраст од компликации на коронавирусот. ...