Проѕирниот фустан на Елена Вукановска? Немаме против!

Проѕирен фустан кој ја открива фигурата на телото и долната облека која се носи. Немаме ништо против ако фигурата е складна, а долната облека елегантна и ненападна.

elena 1

Како таа комбинација може да се носи покажа Елена Вукановска во креација од Ателје Арабеска.

elena 2

Сепак, ако се осмелите вака да излезете од дома на некој вечерен настан, три пати проверете (се) пред огледалото и бидете самокритични кон своето тело. Мислиме, сурово самокритични.

 

 

x

Check Also

Официјално е, кралицата Елизабета не мисли да се враќа во Бакингемската палата

Засега, кралицата Елизабета Втора останува монарх од далечина, но се чини дека ...