Елката на Готје најшик во новата година (ВИДЕО)

Неодамна се одржа 18. едиција на Божиќни елки на дизајнерите (Designer Christmas trees) кои беа ставени на аукција во хуманитарни цели на настанот кој се одржа во парискиот хотел Саломон ду Ротшилд. Божиќната елка на Жан Пол Готје ги засени останатите.

gotje 4

Славниот златен корсет на кралот на корсетите Жан Пол Готје редизајниран ја закити природната елка.

gotje 3

gotje 5

Елката на Готје која беше продадена за 3.000 евра постигна помала цена од онаа на модната куќа Диор, продадена за 10.000 евра, но бездруго ќе остане запаметена како дизајнерска елка која ја обележа годинава.

 

x

Check Also

Започна продажбата на HUAWEI MateBook 14s на македонскиот пазар

Потрошувачите кои ќе го купат уредот до 31 јануари 2022 година добиваат ...