Емили Ратајковски се расоблече за пролетната кампања на Дона Каран Њујорк  

Моделот Емили Ратајковски повторно е заштитно лице (и тело) на Дона Каран Њујорк. Станува збор за рекламната кампања за долна облека за пролет 2018 на DKNY Intimates, која за Емили претставува трета последователна сесија.

Кампањата е насловена #UnderneathmyDKNY, а американската убавица позира во минималистички стил рекламирајќи спортска, но сепак женствена, долна облека. Фокусот е на новите градници дизајнирани за спортски активности и високите гаќички во кои ќе се чувствувате комотно додека тренирате.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...