Емили Ратајковски со пастелно розова нијанса на косата, супер инспирација!

Популарната манекенка Емили Ратајковски пријатно изненади со промената на фризурата, поточно со новата нијанса на коса – пастелна розова.

Промената на бојата на коса се должи на тоа што 27-годишната убавица била дел од проект на списанието Лав Магазин, па за потребите на снимањето направила промена.

Новата фризура е дело на познатиот фризер Димитри Џанетос кој ги објавил фотографиите од Емили на својот Инстаграм профил. На фановите пак, оваа промена многу им се допаднала.

Што велите и вие за слична свежа промена на нијансата на коса за сезоната на потопли денови? Еве инспирација.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...