Емили Ратајковски со пастелно розова нијанса на косата, супер инспирација!

Популарната манекенка Емили Ратајковски пријатно изненади со промената на фризурата, поточно со новата нијанса на коса – пастелна розова.

Промената на бојата на коса се должи на тоа што 27-годишната убавица била дел од проект на списанието Лав Магазин, па за потребите на снимањето направила промена.

Новата фризура е дело на познатиот фризер Димитри Џанетос кој ги објавил фотографиите од Емили на својот Инстаграм профил. На фановите пак, оваа промена многу им се допаднала.

Што велите и вие за слична свежа промена на нијансата на коса за сезоната на потопли денови? Еве инспирација.

x

Check Also

Кејт Мидлтон во светлосин фустан на финалето на Вимблдон

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го следеше финалето на Вимблдон. За ...