Емили Ратајковски во црн секси фустан на црвениот тепих

Популарната манекенка и глумица Емили Ратајковски се појави во друштво на сопругот на црвениот тепих на Интернационалниот филмски фестивал во Торонто, на премиерата на филмот “Uncut Gems,” кој е во продукција на сопругот.

За оваа пригода Ратајковски одбра црн макси фустан – горниот дел на фустанот изгледа како костим за капење, а долниот на класично здолниште. Фустанот го носеше во комбинација со црни минималистички сандали на тенка „стилето“ потпетица, кои имаа само една лента кај прстите.

Фустанот е од ресорт колекцијата за 2020 година на Кристофер Есбер.

 

x

Check Also

Викторија сикрет ја претстави празничната кампања (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ангелите на Викторија сикрет Барбара Палвин, Биргит Кос, Елса Хокс, Лорен Дуран, ...