Емилија Розман продолжува да ја шармира Кина (ФОТО)

Нашата мисица Емилија Розман која учествува на престижниот избор за убавина Мис модел на светот продолжува достојно да ја претставува убавината на земјата од која доаѓа.

emilija 2

Пристојна, воспитана, образувана и со многу стил, Розман е пример како една девојка треба да се однесува на ваквите натрпеварувања.

emilija 1

emilija 3

 

x

Check Also

Тага во модниот свет: дизајнерот Кензо Такада почина од коронавирус, ќе го паметиме по моќта на цветниот принт

Јапонскиот дизајнер Кензо Такада почина на 81-годишна возраст од компликации на коронавирусот. ...