‘Enchanted Forest’ – колекција на SWAROVSKI за зима 2018

Популарниот бренд за накит SWAROVSKI ја претстави зимската колекција насловена Enchanted Forest.

Лице на новата кампања е американската убавица Карли Клос.

На накитот доминира флоралниот принт, додека акцентот е на слоевитите ѓердани. Хит меѓу парчињата накит е брошот пајак, кој го гледаме и на предимензионираните прстени. Подеднакво впечатлив е новиот модел на златен часовник кој зрачи со елеганција.

Од нијансите доминираат пастелните, нежни тонови.

Погледнете дел од зимската колекција на SWAROVSKI.

x

Check Also

Оригинални идеи за подарок по повод Денот на вљубените

Доколку сте личност која има навика да ги одложува обврските, особина која ...