Erdem за H&M – уште една дизајнерска соработка од соништата

Лондонскиот дизајнер ја потпишува новата колекција на модната марка Х&М, а во продавниците ќе биде достапна во продажба од ноември.

Уште една дизајнерска соработка за H&M, а овојпат доаѓа од Лондон. Станува збор за англиската луксузна марка Erdem која во соработка со Х&М ќе лансира линија за жени и мажи, со прифатливи цени.

Лимитираната колекција ќе биде во продажба во продавниците Х&М од 2-ри ноември, како и во онлајн продажна на Интернет сајтот на Х&М.

Погледнете ја најавата.

x

Check Also

H&M лансираше нови модели на палта од рециклирани материјали

За претстојнава сезона, дизајнерите од H&M ни препорачуваат да носиме палта дизајнирани од ...