EROS FLAME, нов машки парфем од VERSACE

Луксузната модна марка Версаче го лансираше новиот машки парфем дизајниран за постудените денови. Парфемот е насловен EROS FLAME.

За рекламната кампања позира супремоделот Џиџи Хадид, на која друштво и прави машкиот модел Саломон Диаз. Фотографиите се снимени од популарниот фотограф Стивен Меисел.

На првата фотографија, Џиџи позира во прегратката на Саломон, облечена во металик-златен фустан. На втората фотографија, двата модела се завиткани во наметки со препознатливиот принт од логото на Версаче.

Главните ноти на парфемот се рузмарин, црн пипер, италијански лимон и мандарина.

x

Check Also

Light Blue Sun – Нов парфем од Dolce & Gabbana за жени и мажи

Џенаро Лилио и прекрасната Џулија Маенца се лица на рекламната кампања за ...