Есенска колекција за паметење на Кристијан Лубутен

Една од најочекуваните колекции за оваа есен – колекцијата на чевли од францускиот дизајнер Кристијан Лубутен – излезе во продажба.

kris 777

И вообичаено, кралот на црвените ѓонови не остави повторно без здив. Иако после секоја негова нова колекција помислуваме дека го достигнал врвот и дека подобро не се може, секоја следна колекција не демантира. И од најдоброто имало подобро!

kris 17

Со оглед на тоа што не можевме да одолееме, фотографиите со новите модели на чевли ги споделуваме со вас.

 

x

Check Also

К-Поп сензацијата Blackpink го „освои“ TikTok

Што се добива кога ќе се спои TikTok – моментално најбрзо растечката социјална ...