Есенска колекција на Dolce & Gabbana: Цветни фустани од соништата

Италијанската луксузна модна марка Dolce & Gabbana ја претстави колекцијата есен/зима 2018.

Колекцијата е веќе достапна во онлајн продажба.

Акцентот е на фустаните со цветен принт и на костумите со машки крој. Колекцијата е инспирирана од луѓето од Милано.

Во рекламната кампања позираат Антонина Петоковиќ и Анаис Мали.

Уживајте во глетката.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...