Есенска тексас колекција од H&M

H&M лансираше нова еко тексас колекција за новата сезона.

Колекцијата содржи фармерки со висок струк и „слим фит“ модели, тесни тексас сукњички, комбинезони со должина до глуждовите и кратки тексас јакни. Патентот се појавува како интересн детаљ на повеќето од модните парчиња.

Вообичаено за Х&М колекцијата е преставена со нов тренд водич насловен „Close the Loop Denim“. Од оваа компанија информираат дека парите од продажбата ќе бидат насочени во хуманитарни цели.

Во продолжение, погледнете дел од тексас колекцијата.

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10. до 16. август): Нови можности за Лавовите, незаборавни денови за Раковите, среќни средби за Девиците

Оваа недела планетата Меркур ќе заблеска во знакот на Лав, подготвена да ...