Есенски едиторијал на ZARA: A Simple Approach (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шпанската модна марка ZARA за есен ни носи минималистичка колекција.

За новиот тренди водич насловен позира моделката Ракел Зимерман. Монохромната палета на бои се фокусира на белата и црната.

Акцентот е на мантилите, едноставните фустани, струкираните сакоа, здолништата со молив крој и ексцентричните проѕирни блузи.

Чизмичките со висина до глуждовите оваа есен се враќат на модната сцена.

Во продолжение погледнете го едиторијалот.

x

Check Also

Колоритност и шик модели во есенската колекција на ORIGINAL MARINES

Децата сакаат да играат со својот стил и честопати мешаат различни стилови. Но, ...