Есенски модни изгледи од &Other Stories во бохо стил

За есенската сезона, модната марка &Other Stories ни нуди модни парчиња во бохо стил.

Новиот тренд-водич кој претставува дел од новата есенска колекција и советува како да ги комбинираме модните парчиња е насловен ‘New Nomad’.

Модната марка се фокусира на лежерната облека соодветна за дневни комбинации, давајќи предност на сомотот и превртената кожа. Од палетата на бои доминира кафената нијанса, додека флоралните макси фустани се во потемни нијанси, но украсени со бохо детали. Комбинирајте со „каубој“ чизми и мачкасти очила за сонце.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...