Есенските музи на Мјуз: Хилари Рода и Лорен Хатон

За насловната страница на есенското издание на Мјуз позираа две дами кои припаѓаат на различни генерации.mjzu 5

Пред објективот на Мариано Виванко застанаа супер-секси моделот Хилари Рода и прекрасната Лорен Хатон, покажувајќи дека модата не ги брои годините.

mjuz 4

Фотосесијата е насловена „Like An American“, а преку неа есенските колекции ги претставија Гучи, Фенди, Сен Лоран, Миу Миу, Салваторе Ферагамо, Нина Ричи, Прада, Жил Сандер, Марк Јакобс, Кристијан Диор и Селин.

mjuz 3

mjuz 2

x

Check Also

Триото „Тојлетпејпер“ се врати со нови гротескни модни фотографии

Фотографите Маурицио Кателан и Пјерпаоло Ферари и уметничкиот директор Мико кои го ...