Есенско и зимско разубавување во MISS EN со најефикасни третмани

Сезоната на студени денови не ни е пречка за да размислуваме за себе, нашата нега и убавина. А и празничните денови се приближуваат, сепак имаме доволно време да се средиме за да блеснеме во предновогодишната атмосфера во која доминираат забавите, коктелите и дружењата со пријателите, семејството и колегите. Ваквата доверба за нега и разубавување препуштете им ја на професионалниот тим од салонот за убавина „Мис Ен“ лоциран на улица Петар Поп Арсов број 16.

Дури и проблемите со килограмите и најтврдокорниот целулит сега се решливи на брз и ефикасен начин благодарение на револуционерниот Technispa® третман за слабеење и обликување на телото кој се применува во „Miss En“. Не заборавајте дека во овој салон за убавина ќе ги добиете и најефикасните масажи во градот, најзаносните свилени трепки, најпрофесионална шминка, најубавите нокти…и многу други услуги кои ќе допринесат за да ја нагласите вашата убавина.

За да останете во чекор со трендовите на „Мис Ен“ следете ги новостите кои се објавуваат на фан странците Фејсбук и Инстаграм:

https://www.facebook.com/beautysalonmissen/

https://www.instagram.com/miss.en/?hl=en

 

x

Check Also

Нов цветен парфем од Марк Џејкобс совршен за потоплите денови

Меган Роше, Каја Гербер и Адут Акеч позираат за новиот парфем на ...