Есента ќе биде во знакот на овие „каубој“ чизми од Mango

Кожениет „каубојски“ чизми ќе бидат еден од најголемите есенски трендови, а неколку модели во тој стил наскоро пристигнуваат во продавниците на популарните модни марки.

Во есенската колекција на Манго најдовме модел кој остава без здив! Станува збор за „каубој“ чизми со ефект на змијска кожа. Зачинети се со украсни рабови, предниот дел им е шпицест, а потпетиците се високи 4,5 см. Едвај ги чекаме!

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...