Ешли Грем позира за новата колекција на Marina Rinaldi

Супермоделот со женствени облини Ешли Грем е главно лице во кампањата за тексас колекцијата за есен/зима 2019 на Марина Риналди.
Ова е четврта година успешна соработка меѓу Грем и италијанската дизајнерка. Овојпат станува збор за модни парчиња дизајнирани за полнички девојки и жени,  а изработени од тексас. 
Колекцијата содржи миди фустани, „милив“ здолништа, комбинезони, фармерки, кожени јакни, палта со нагласен струк…, а како детаљ доминираат ресите. 

x

Check Also

Кој е Сем Асгари, љубовта на Бритни Спирс?

Сем Асгари е момче на Бритни Спирс од 2016 година. Во најголем ...