Секси водителка на Филмскиот фестивал во Венеција: Ева Рикобоно

Од 28 август до 7 септември во Венција ќе се случува 70-от филсмки фестивал. За водителка е избрана супермоделот Ева Рикобоно.

ricobono 3

По Изабела Ферари, Амбра Анџолини, Мариа Грациа Кучинота, Изабела Рагонезе, Виториа Пучини и Касиа Смутниак, уште една супер згодна девојка ќе го отвори славниот филмски фестивал во Венеција.

rikobono 1

30 годишниот топ модел од Палермо со интернационална слава, дебитираше на филмското платно во 2008 година.

Зад себе има освоено дузина насловни страници меѓу кои и насловните на Вог, Ел, Космополитен, Венити Фер и италијанскиот Плејбој, а во 2003 година позираше за престижниот Пирели календар.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...