Еве ја новата колекција на PUMA претставена преку фотосесија со Селена Гомез (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По вторпат продолжува соработката на Селена Гомез со спортската марка PUMA, а резултатот е модерна колекција дизајнирана за активни девојки и спортистки.

Колекцијата содржи парчиња за вежбање, но и бројни парчиња кои може да се носат во секакви „кежуал“ и спортски пригоди.

Што ни носи Пума за пролет/лето 2019, погледнете во фотогалеријата.

x

Check Also

„МакеДокс“ ги најави програмите Земја во фокус – Германија, Чешка вечер и Детската програма

Десетгодишниот јубилеј на „МакеДокс“ се преклопува со два значајни јубилеи за слободата ...