Еве каде да си купите чевли и сандали со змијски принт (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Змијскиот принт продолжува да биде актуелен и оваа година.

zara

Во пролетната понуда на дизајнерските и „хај стрит“ модни марки најдовме голем избор на модели на чевли со змијски принт. Акцентот е на папучите-сандали и на сандалите со ремче, но може да кажеме дека ќе носиме и кратки чизмички со змијски принт во комбинација со лелеави фустанчиња.

zara

Палетата на бои е широка – од црвени и жолти нијанси, до неутрални тонови и неон нијанси какви што се хит-сандалите од Зара. Змијскиот принт е доста интересен за комбинирање ако останатиот дел од гардеробата е едноставен, но секако, храбрите можат да се одлучат и за  total look во змијски принт.

Во галеријата погледнете какви модели на чевли, сандали и чизми ни носат популарните модни марки за пролет/лето 2019.

mango

mango

mango

massimo dutti

massimo dutti

&other stories

&other stories

&other stories

zara

zara

zara

zara

zara

zara

zara

zara

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...