Еве каде да си купите трендовска мини сукњичка

Продолжуваме да носиме мини сукњи и во сезоната на студени денови – со дебели хулахопки или со хеланки.

zara

Мини-сукњите одлично „стојат„ со високи чизми во комбинација со предимензионирани јакни со качулки или бундички од вештачко крзно.

Трендовите ги форсираат мини сукњите со змијски (и анимал принт), сукњите од вештачка кожа, карираните материјали, но и сомотските. Од деталите, актуелни се копчињата на предниот дел, големите џебови и панделките.

Каде да си купите трендовска мини сукња, информирајте се од фотогалеријата.

x

Check Also

Анастасија Ј. Гапиќ: Трендовска плус-сајз колекција за есен-зима за жени со самодоверба

За трендот оваа сезона есен-зима за дамите со облини, како и потребата ...