Еве како изгледала Јелена Карлеуша на почеток на кариерата

Српската пејачка Јелена Карлеуша овие денови го привлекува вниманието на јавноста поради наводната афера со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш. Аферата стана скандалозна бидејќи и пејачката и фудбалерот имаат сопружници со кои имаат деца. Неодамна протекоа и првите фотографии на Јелена.

Јелена е снимена како излегува од снимање на телевизиската емисија Ѕвезди на Гранд каде е член на жирито. На колешката Марија Шерифовиќ и се пожалила дека и се тресат рацете, а цело време се криела зад црните очила за сонце. Од студиото брзо влегла во автомобилот и не била расположена за разговор со новинарите.

Кариерата на 40-годишната Карлеуша започнала во 1995 година кога излегол нејзиниот прв албум Огледалце. Веќе на почетоците привлекла внимание со својот изглед. Иако на почетокот Јелена не била наклонета кон хируршки интервенции, секогаш носела нагласена шминка и впечатливи модни комбинации. Во 90-те години имала кратка коса, па во продолжение погледнете како изгледала.

Во 1995

x

Check Also

Енио Мориконе напишал проштално писмо: „На мојата сопруга Марија најболно збогум“

„Не сакам да ве вознемирувам“. Во тивок стил кој што го карактеризираше ...