Еве каква венчаница носеше Прајанка Чопра дизајнирана од Ралф Лорен (ФОТО)

По традиционалната индиска свадбена церемонија која се случуваше во саботата, во неделата следувала католичката свадба на глумицата Прајанка Чопра и американскиот пејач Ник Џонас.
36-годишната глумица беше облечена во венчаница во нијанса на шампањ, дизајнирана од Ралф Лорен, а и облеката на Џонас (сина кошула и панталони) е од истиот дизајнер. Модните парчиња се сепак, дизајнирани во духот на индиската традиција.
Цел луксузен хотел бил букиран за гостите од свадбата. На гостите им била забранета употреба на мобилни телефони и фотографирање, за да не се појават непосакувани слики од големиот настан.
Инаку,оваа свадба во Индија е прогласена за свадба на годината.

x

Check Also

Бебе Реџа позира во бикини: Вака изгледа жена на Инстаграм без фотошоп!

Популарната пејачка со албанско потекло, Бебе Реџа, позира во дводелен костим за ...